Meta publikon videon: Si u përdor Dvorani për kapjen e Gjykatës Kushtetuese (VIDEO)
Presidenti Ilir Meta dha sot dëshminë e tij në Prokurorinë e Tiranës përsa i përket kallzimit të ngritur ndaj Ardian Dvoranit.

Takimi zgjati për afro 50 minuta, ku krah Mertës qëndronte dhe këshilltari ligjor Bledar Dervishi dhe zëdhënësi i tij Tedi Blushi.

Ashtu sikundër paralajmëroi, Meta ka publikuar videon lidhur me padinë e ngritur ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani.

“Të nderuar qytetarë,
Ju ftoj të ndiqni me vëmendje dhe durim, spotin e parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese”, shkruan Meta.


Shtuar më 10/12/2019, ora 14:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori