Meta: Permbushem kushtet per heqjen e vizave
Albeu.com
Shqipëria ka shënuar përparim në përmbushjen e kritereve për t’iu bashkuar grupit të vendeve që lëvizin pa viza në grupin e shteteve të hapësirës Shëngen. “Shqipëria sot i ka përmbushur të gjitha kushtet e vendosura nga Komisioni ...... Evropian për liberalizimin e vizave dhe shpresojmë për një vlerësim pozitiv së shpejti”, tha shefi i diplomacisë Ilir Meta. Meta i bëri komentet pas takimit me homologun e tij slloven, Samuel Zbogar.
Shtuar më 12/02/2010, ora 20:08
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori