Meta në Koplik: Ekuilibri i pushteteve, garanci për demokracinë
Ekuilibri i pushteteve është garanci për demokracinë. Kështu është shprehur nga Kopliku, kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ndërsa e ka cilësuar si të drejtë vendimin e marrë nga forca e tij politike për të krijuar një koalicion parazgjedhor me Partinë Socialiste.

“ Jemi konfirmuar si një forcë bashkëpunuese dhe që respekton marrëveshjet. Në çdo kohë kemi marrë vendimet më të drejta. Ekuilibri i pushteteve është garanci për demokracinë. LSI-ja ka dhënë kontribut të rëndësishëm për zhvillimin e vendit dhe vendimet tona në shërbim të së ardhmes” u shpreh Meta. /albeu.com/
Shtuar më 12/04/2013, ora 14:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori