Meta merr pjesë në konferencën ekonomike në Gjermani
Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ndodhet për një vititë në Gjermani në kuadrin e pjesmarrjes në Konferencën Ekonomike të Burimeve Natyrore në Bundestag.

Konferenca fokusohet në strategjinë e BE-së dhe sigurinë e burimeve natyrore është përshëndetur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel. Gjatë qëndrimit në GjermaniMeta pritet të realizojë takime me personalitete të ndryshme të politkës gjermane. /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2012, ora 19:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori