Meta kushtëzon kaolicionin me Ramën me Reformën Zgjedhore (VIDEO)
Kreu i LSI-së Ilir Meta hezitoi sot për të dhënë një datë për shpalljen e koalicionit me Partinë Socialiste për zgjedhjet e qershorit.

Madje, ai duket se ka vendosur kusht për shpalljen e koalicionit miratimin sa më të shpejt të Reformës Elektorale.

"Nuk është shqetësim i shqiptarëve kur e shpallim në koalicionin, por është vjedhja e votës. Shqiptarët duan të votojnë në mënyrë të qetë dhe demokratike.

Duhet të përfundojë sa më shpëjt Reforma Zgjedhore. Ne jemi të gatshëm të kyçemi kudo për t'i dhënë zgjidhje sa më të shpejtë"., - tha ai. /Albeu.com/
Shtuar më 31/01/2017, ora 13:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori