Meta kërkon referendum dhe sulmon ndërkombëtarët: Palaço, larg duart nga Kushtetuesja
Presidenti Ilir Meta u tregua i ashpër në daljen e tij për mediat, duke i cilësuar disa ndërkombëtare si palaco.

Po ashtu Meta bëri edhe thirrje për referendum për Gjykatën Kushtetuese. Me tone të ashpra kreu i shtetit i cilësoi hipoktitë ata që duan ta çojnë çështjen e Gjykatës Kushtetuese në Komisionin e Venecias.

“Kujtojnë se mund të tallen me popullin e Shqipërsië, ndaj shtetet e bashkuara janë si yll si shpirt se me ato e kemi bërë Kushetetutëën. Presidenti nuk është në rregullore e ambasadave. Ua kam bërë të qartë që të punojmë me Kushtetutën e ndryshuar të Raamës, Agacit dhe Dvoranit.

Ka vetëm një zgjidhje për Edi Ramën dhe për disa palaço ndërkombëtar, disa j të gjithë, referendumi. Të dalin edhe diplomatët me Edi Ramën dhe unë do dal me të gjithë shqiptarët sepse nesër është edhe dita kur populli votoi Kushtetuen. Prandaj larg duart nga gjykata kushtetuese. Hipokritët që duan të cojnë këto akte në venecia se ata janë hipokritë se duhet të çonin arta Markun. Tani duan ta bëjnë për të shpëtuar dvoranin. Zgjidhja është referendumi. Besoj se Blushi im e ka dhënë mesazhin qartë”, tha Meta.
Shtuar më 21/11/2019, ora 13:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori