Meta i ktheu 'floririn', Rama reagon me një thënie
Pak minuta pasi presidenti Meta ktheu në Kuvend ndryshimet për ligjin e Rezervave Materiale të Shtetit kryeministri Edi Rama iu përgjigj në Facebook me një shprehje të Presidentit amerikan Nixon.

Postimi i Ramës

Në një fjalim për lirinë akademike më 1966, Presidenti i SHBA, Richard Nixon tha se njerëzit nuk mund të ndahen më sipas qasjes së paraardhësit të tij Ëoodroë Ëilson, në njerëz të mendimin dhe të veprimit.

"Njeriu i mendimit që nuk vepron është inefektiv, njeriu i veprimit që nuk mendon është i rrezikshëm" tha Nixon.
Shtuar më 15/07/2019, ora 23:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori