Meta i ashpër: Marrëveshja e 5 qershorit është ordinere!
Presidenti Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Opinion” ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend.

Teksa foli në lidhje me marrëveshjen e 5 qershorit të arritur mes palëve politike, Meta e cilësoi atë një marrëveshje ordinere.

Sipas tij, ajo ishte thjeshtë një marrëveshje ku palët politike deklaruan zgjedhje të barabarta, pavarësisht se ajo u përshëndet nga personalitete të larta të Europës dhe SHBA.

“Çfarë është marrëveshja e 5 qershorit? Është marrëveshje ordinere, po ta them unë, në thelb është ordinere.

Ajo u përshëndet nga komisionorei për zgjerim që ishte dje këtu, u përshëndet nga Budestagu, nga Sekretari i Shtetit që ka 5 mijë halle nga të gjithë.

Nuk ishte ndonjë gjë, ishte që ne do të bëjmë zgjedhje të barabarta,”-tha Meta.
Shtuar më 08/10/2020, ora 22:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori