Meta: Herėt pėr tė folur pėr strategjitė elektorale
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Kryetari i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim Ilir Meta ka deklaruar se LSI-ja do tė jetė nė koalicion me ato forca qė e afrojnė Shqipėrinė me Bashkimin Europian.
Nga qyteti i Shkodrės ku ėshtė takuar me struktuarat e LSI-sė, Meta theksoi se ėshtė herėt pėr tė folur pėr koalicionet elektorale dhe se pėr kėtė do tė vendosin strukturat e partisė.

"Ėshtė herėt pėr tė folur pėr strategjitė elektorale. Lėvizja Socialiste pėr Integrim i qėndron marrėveshjeve. Ne do jemi pranė forcave qė afrojnė Shqipėrinė me integrimin ndėrsa pėr koalicione do vendosin bordet drejtuese tė LSI-sė. Ne do bėjmė gjithēka pėr integrimin e Shqipėrisė nė Bashkimin Europian", ka theksuar Meta.
Shtuar më 23/12/2012, ora 18:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.