Meta falenderon mjekët dhe infermierët: Jeni heronjtë tanë! (FOTO LAJM)

Presidenti Ilir Meta ka falenderuar me një postim në rrjetin social "Facebook" personelin e mjekëve që qëndrojnë në vijën e parë të përballjes me pandeminë COVID-19.

Kreu i shtetit thekson se mjekët janë heronjtë e kësaj beteje për mbrojtjen e shëndetit të çdo qytetari të vendit.

MESAZHI I METËS

Mjekët, infermierët, sanitarët dhe personeli mbështetës janë sot në vijën e parë të përballjes me pandeminë #COVID19.

Mirënjohje të thellë dhe falenderim për përkushtimin, profesionalizmin dhe sakrificat, edhe të familjeve të tyre.🙏
Ju jeni heronjtë tanë në këtë betejë për mbrojtjen e shëndetit të çdo qytetari të vendit!

Krenarë për të gjithë ju!

Shtuar më 13/03/2020, ora 11:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori