Meta: Ende punë për një demokraci funksionale
Përmes një ceremonie gjatë ditës së sotme është përkujtuar 25-vjetori i Parlamentit pluralist. Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, tha se Shqipëria ka ndryshuar mjaftueshëm në këto 25 vjet dhe jo vetëm nga aspekti politik.

“Shqipëria është sot një vend i respektuar në arenën ndërkombëtare, por shumë mbetet për të bërë, për të garantuar një demokraci funksionale për qytetarët”, deklaroi Meta. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2016, ora 11:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori