Ndërroi jetë "heroi" i tyre, Argjentina vjen me vendimin e madh
Meta e ktheu pas Kodin Zgjedhor, Rama i vendosur: Do ta votojmë sërish
Kryeministri Edi Rama ka folur pas mbledhjes së shtabit në PS, ku u pyet dhe për kthimin e Kodit Zgjedhor nga ana e presidentit Ilir Meta.

Rama sqaroi se kodi do të kalojë sa më parë sërishKuvend, pa asnjë ndryshim, duke e çuar deri në fund qendrimin e tij, për të rrëzuar në njëfarë forme marrëveshjen e 5 Qershorit.

“Askush nuk mund të vendosë në diskutim vendimin e Parlamentit, aq më pak Meta. Do ta votojmë sërishKuvend, pa asnjë ndryshim”, u shpreh Rama para mediave.
Shtuar më 26/10/2020, ora 10:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori