Meta-Clinton: Integrimi i Ballkanit në BE nuk vonon
Ilir Meta
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta gjatë pjesmarrjes në Konferencën Vjetore të Qendrës për Dialog Global dhe Bashkëpunim (CGDC) në Vjenë u takua me ish-presidentin amerikan Bill Klinton.

Mësohet se dy bashkëbisedesit vlerësuan se përpjekjet e përbashkëta sollën stabilitet në rajon, ndërkohë që nënvizuan se nuk duhet vonuar integrimi i Ballkanit në BE. /albeu.com/

Shtuar më 19/05/2012, ora 14:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori