Mësuesi që ndërtoi shkollën kërkon vëmendje, thotë se Xhisela shet por**ë

Vëmendja që i është kushtuar Xhiselës po shkakton zemërim te disa persona që pretendojnë se edhe ata duhet ta kenë këtë vëmendje.

Mësuesi Donald Dervishi, drejtor i shkollës “Ferit Bregu” në Vëndreshë, Skrapar ka bërë një postim ku është shprehur jo pak i çuditur për këtë sagë dhe që nuk ka ngurruar të kritikojë edhe mediat.

Postimi i plotë i Donaldit:

Cfare ndryshimi mes nesh dhe Xhesieles!…Ndertuam nje shkolle me forca vullnetare dhe nuk patem kaq media te gjitha bashke ne nje kohe per te dhene interviste. Xhesiela rrihet mire e mire, digjet mire e mire, pastaj denoncon per dhune, merr leket, vishet mire e mire, terheq dhe denoncimin dhe shet p…. ne mes te Tiranes.

I lutem medias te jene te pranishem ne Panairin e Aktivizmit, Sheshi “Skenderbej”, ora 10:00 me 22.10.2018, po duan ndonje interviste edhe nga une, mos me lini te besoj qe media eshte vetem per te shperndar lajme per Xhesielen(Xhesielat) dhe Babalen (Babalet), se po bejme me shume se nje muaj qe jemi hipnotizuar…"

Kujtojmë se emri i mësuesit u bë i njohur, kur së bashku me një tjetër koleg, me punë dhe forca krejtësisht vullnetare ndërtuan për nxënësit e tyre një shkollë të re, në zonën e Skraparit.
Shtuar më 17/10/2018, ora 19:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori