Mesila Doda akuzon Ramën: Ka shitur Çamët!
Sekretarja e përgjithshme e PDIU- së, Mesila Doda, ka bërë akuza të forta për kryeministrin Rama sa i takon çështjes çame.

E ftuar në studon e “ABC News”, Doda akuzon kryeministrin Rama, se e ka shitur dhe keqpërdorur çështjen çame.

Madje ajo shtoi më tej se dikur kryeministri ngrinte zërin në mbrotje të çështjes çame, e ndërsa tashmë gjerat kanë ndryshuar.

Mesila deklaroi se Rama ka arritur deri aty, sa të të heqë nga librat e historisë çështjen çame.

Rama e ka keqpërdoruar çështjen çame. E kemi parë kur dikur ngrinte zërin në mbrojtje të çështjes çame, por e kemi parë sesi e ka shitur dhe ka harruar çështjen çame, ka arritur deri aty sa të heqë nga librat e historisë çështjen çame.

Do keni shkresa pas ca ditësh për çështjen çame. Flitet për diçka shumë të rëndë”, tha ajo.
Shtuar më 09/10/2019, ora 19:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori