Mes zhurmës dhe tensionit, miratohet ligji për Teatrin
Maxhoranca votoi me 75 vota pro, duke miratuar kështu në parim ligjin për Teatrin Kombëtar.

Edhe pse protestat jashtë Kuvendit nga qytetarët dhe artistët, dhe brenda tij nga deputetët e opozitës, të cilët e goditën Ramën me kartona të kuq, kjo nuk e ka penguar miratimin e projektligjit.

Ndonëse në foltoren e Kuvendit nuk munguan replikat, maxhoranca nuk u tërhoq nga ku pr/ligj, duke i hapur kështu rrugë shembjes së teatrit.

Projekt ligji për Teatrin kaloi si nen për nen, ashtu edhe në tërësi, me 75 vota pro, të gjitha nga mazhoranca, ndërsa opozita qëlloi me kartonë kryeministrin Rama dhe la sallën e Kuvendit. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2018, ora 23:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori