Merrte para në shkëmbim të punësimit, pranga drejtoreshës në Berat
Policia e Bertatit ka arrestuar së fundmi drejtoreshën e Qendrës Sociale për punë dhe mirëqenie Tatjana Toska.

50-vjeçarja ishte shpallurkërkim me akuzën për korrupsion pasiv dhe mashtrim pas publikimit të rastit në një emision investigativ.


Njoftimi i policisë

Nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik & Financiar u bë ndalimi i shtetases së shpallurkërkim:
Tatjana Toska, 50 vjeçe, banuese në lagjen “30 Vjetori”, Berat.
Ndalimi i saj u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Berat, me vendimin Nr. 24 datë 26.10.2018, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg”, e dyshuar për veprat penale, “Korrupsion pasiv në sektorin privat” dhe “Mashtrim”, parashikuar nga nenet 164/b dhe 143/2 i Kodit Penal. /albeu.com/
Shtuar më 27/10/2018, ora 13:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori