Merret vendimi për financierin e Habilajve, çfarë pritet të ndodhë
Gjykata e Katanias në Itali ka ndryshuar vetëm pak kohë më parë masën e sigurisë për Nezar Seitin, i njohur ndryshe si “financieri” i grupit Habilaj, të arrestuar për trafik ndërkombëtar lëndësh narkotike.

Tashmë Seiti do të qëndrojë në “arrest shtëpie”, pasi Gjykata pranoi pjesërisht kërkesën e tij për lirim.

Gjykata e Apelit të Katanias në Itali ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për Naser Seitin.

Më 26 shtator, pritet të zhvillohet edhe seanca e radhës ndaj të personave të arrestuar gjatë aksionit të koduar “Rosa Dei Venti” nga hetuesit italianë, mes tyre Moisi Habilaj dhe bashkëpunëtorët e tij në trafikun e drogës Shqipëri-Itali.

Moisi Habilaj në seancën e funit gjyqsore në Gjykatën e Katanias
Moisi Habilaj në Gjykatën e Katanias. /albeu.com/
Shtuar më 08/09/2018, ora 20:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori