Merret sot vendimi: A do rikthehen studentët në universitete?
Ditën e sotme në orën 14:00 do të vendoset si do të vijohet me mësiminuniversitete.

Ministrja e Arsimit Evis Kushi do të zhvillojë një takim me rektorët e universiteteve.

Rektorët kanë disa skenarë për t’i propozuar ministrisë, një prej tyre është edhe rikthimi në auditore por kjo shihet me rezerva gjithmonë duke u bazuar në kapacitetet e auditoreve dhe rëndësinë e ruajtjes së distancës.

Rektorët pritet që të shfaqin edhe problematika të tjera që janë shfaqur gjatë kësaj periudhe në mësimin online për shkak të pandemisë.

Shtuar më 18/01/2021, ora 11:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori