Merkel-Sarkozi diskutojnë për Kosovën
Albeu.com
Sot në Berlin në kuadër të Samitit franko-gjerman pritet diskutimi mbi çështjen e Kosovës ndërmjet kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez, Nikolas Sarkozi.Ndërkaq të mërkurën në Paris, pritet të takohen Ministri francez i Punëve të Jashtme, Bernard Kushner dhe shefja e diplomacisë greke, Dora Bakojanis, në fokus të bisedimeve të të cilëve gjithashtu do të do të jetë edhe Kosova dhe zhvillimet më të reja rreth saj.
Shtuar më 12/11/2007, ora 20:13
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori