Meraku për zgjedhjet, Nishani i lë porosinë e fundit Kolegjit Zgjedhor
Presidenti Bujar Nishani ka thirru sot anëtarët e Kolegjit Zgjedhor, ku ky i fundit do të ushtrojë funksionet gjatë procesit zgjedhor në 18 qershor.

Gjatë fjalë së tij Nishani pohoi se veprimtaria e Kolegjit Zgjedhor është me rëndësi. Nga ana tjetër ai u bëri thirrje anëtarëve të Kolegjit që t’i trajtojnë me korrektësi konfliktet që do paraqiten gjatë zgjedhjeve.

“Me rëndësi veprimtaria e kolegjit zgjedhor. Trajtoni me korrektësi konfliktet që do paraqiten. Kolegji Zgjedhor duhet t’i qëndrojë kushtetutës dhe ligjeve”, -theksoi ai. /albeu.com/
Shtuar më 05/05/2017, ora 10:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori