Menaxheri vjedh dy herë pronarin: Më fal, jam legen!
Pronarin e një kompanie produktesh mishi e ka gjetur belaja me menaxherin e tij të shitjeve.

Ky i fundit është dënuar nga Gjykata e Tiranës me 9 muaj burgim pasi dy herë i ka vjedhur xhiron ditore pronarit të tij.

Bëhet fjalë për shtetasin L.K., i cili ka qenë i punësuar në një kompani që shet produkte mishi. Në rastin e parë, L.K. ka marrë xhiron ditore, rreth 90 mijë lekë të reja dhe nuk është paraqitur në punë.

Pas insistimeve të familjarëve të tij, shefi i L.K. ka pranuar ta falë me kushtin që t’ia kthente sërish shumën e marrë mbrapsht.

Pasi është rikthyer në detyrë, L.K. ka nisur sërish të përsërisë veprimin e shkuar. Disa muaj më pas, ai merr sërish xhiron ditore dhe i dërgon një SMS përgjegjësit të tij, ku i thotë: “Më vjen keq që po e bëj sërish, por unë i tillë jam, legen”. /albeu.com/
Shtuar më 03/06/2018, ora 19:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori