Mediu i kërkon Bashës rishikim të qëndrimit për bojkotin ndaj Kuvendit
Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka kërkuar sot rishikimin e qëndrimit për bojkotin ndaj Kuvendit. Ndërkohë pas mbledhjes së grupit parlamentar demokrat ku ishin të pranishëm edhe disa nga aleatët e PD-së, kreu i opozitës Lulzim Basha bëri me dije se nuk do të hyjë në Kuvend, por ta vazhdojë nga jashtë opozitën e saj.

“Ne nuk do të shkojmë në një Kuvend ku opozita nuk dëgjohet, nuk replikohet, por goditet dhe kërcënohet fizikisht” deklaroi Basha.

Gjatë kësaj mbledhjeje PD ka vendosur t’i ankimojë në Gjykatën Kushtetuese, të gjitha ligjet e shumëdiskutuara, duke nisur që nga “ndarja administrative”. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2014, ora 16:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori