Mediu: Duhet pastruar zona e Patos- Marinzes
Albeu.com
Në një takim në Ministrinë e Mjedisit, Ministri Fatmir Mediu kërkoi rehabilitimin e Patos - Marinzës pasi është një zonë me potencial të madh. Mediu kërkoi të krijohet një grup pune, pasi kjo situatë duhet të marrë fund , ku i adresohet të ...... gjithë kompanive që ky fenomen të marrë fund, pasi shkarkimi i naftës nëpër kanale sjell problem për ndotje në zonë e toka bujqësore, duke e cilësuar si një çështje imediate. Bankers Petrolium do të jetë kompania e cila ka marrë një sërë investimesh të cilat në të vërtetë ka dhënë shenja pozitive për rehabilitimin e mjedisit. "Ne vlerësojmë investimet për pastrimin nga ndotja dhe planin 10 mijë dollarësh nga IFC, ku Bankersa ka iniciuar grupin e punës, citoi Mediu".
Shtuar më 01/07/2010, ora 10:35
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori