Mediat serbe serish akuzojne Pacollin
Albeu.com
Mediat serbe nuk kanë të ndalur në akuzat drejtuar kundër liderit të AKR-së, njeriut që është duke bërë në fushën e njohjeve të reja të Republikës së Kosovës, Begjet Pacollit.E përditshmja beogradase "Vesti" para pak ditësh shkruan, se:" Begjet Pacolli ka pushtua krejt Hajvalinë, duke blerë të gjitha tokat serbe përreth dhe duke i kontribuar kështu largimit të serbëve përgjithmonë nga Kosova". Sipas Vuko Antoniejviçit, drejtorit të shërbimeve shëndetësore të Mitrovicës, Begjet Pacolli tani është njeriu kryesor i Kosovës që me kapitalin e tij gjithnjë sipas mediave serbe po i kontribuon pastrimit etnik të Kosovës duke e shndërruar Kosovën në tokë shqiptare".
Shtuar më 12/04/2009, ora 22:13
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori