Mediat Belge jepin alarmin: 5 familje mafioze kontrollojnë Shkodrën
"Shkodra, Palermoja e re është në duart e pesë familje mafioze"

Kështu e kanë cilësuar mediat belge qytetin e Shkodrës.

Media "La Dernier Heure" ka shkruar sërish në lidhje me të shumëkërkuaerin Safet Rustemi, i cili sipas tyre ndodhet në qytetin e Shkodrës.

Rustemi është dënuar me 9 vite burg në Belgjikë.

"Safet Rustemi shfrytëzon 620 shtretët plazhi dhe shezlongë.

Safet Bajri zë një vend qëndror në Plazhin e Velipojës.

5 familjet e më të fortëve të shkodrës shfrytëzojnë Velipojën.

Policia federale e kërkon Safet Rustemin si një nga kriminelët më të kërkuar nga Belgjika.

Këtë fundjave krimineli u pa në tarracën e një klubi. Shkodra, Palermoja e re është në duart e pesë familje mafioze..."- shkruan ndër të tjera media belge. /albeu.com/

Shtuar më 19/07/2018, ora 09:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori