Media franceze zbulon bashkëpunëtorët e drogës në Shqipëri
Medias franceze “Radio France International” ka ngritur shqetësimin e influencës ruse në Europë dhe më gjerë, pas dyshimit të helmimit të britanikut nga një agjent i dyfisht rus. Dyshimet janë edhe për influencën e qeverisë ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane dhe franceze.

Shqetësim tjetër i ngritur nga kjo media është edhe droga me sasi rekord e kapur në shkurt të këtij viti në Shqipëri. Sipas medias franceze ka dyshime se janë të përfshirë vetë drejtuesit e shtetit në trafikimin e kësaj sasie te madhe droge, ku e quan dhe Kolumbinë e Europës.

“Shqipëria gramafoni i drogës në Europë. Dyshimet janë për bashkëpunëtorët në rradhët më të larta të shtetit. Çështja shkon deri në atë pikë sa që e quajmë Kolumbia e Europës. Në shkurt të vitit 2018, u kapën 631 kilogram kokainë me vlerë 180 milione euro në tregun e zi. Kjo është sasia më e madhe e kapur në historinë e këtij vendi”. /albeu.com/
Shtuar më 21/03/2018, ora 17:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori