Me të zeza në Kuvend, çfarë ka ndodhur me deputeten e Lushnjes
Pëlqej
Ditën e djeshme në Kuvendin e Shqipërisë u mbajt seanca e gjatë maratonë e cila u finalizua me votimin e qeverisë së re të Ramës e dalë nga 25 qershori.

Ajo që ra në sy ishte veshja e deputeteve dhe deputetëve të cilët mbushnin Kuvendin për herë të dytë pas zgjedhjeve.

Një ndër deputetet që tërhoqi vëmëndjen ishte deputetja e Partisë Socialiste për Lushnjën Tatjana Piro, e cila ka qenë ndër deputete e veshur me të zeza gjatë seancave plenare të mbajtura në Kuvend.

Arsyeja e veshjes është shumë më i trishtë seç mund ta mendoni.

Tatjana ka humbur djalit dhe vëllain pak kohë më parë, në një aksident tragjik.

Një ngjarje tepër e rëndë për një grua, të humbasë në të njëjtën ditë dy persona të rëndësishëm, djalin dhe vëllain, por deputetja Piro ka arritur t’ia dalë mbanë të mposhtë dhimbjen.

Ndërsa fotografi Agim Rama ka postuar këtë foto të deputetes ku shkruan:

“Adelina Rista ME DEPUTETEN E LUSHNJES TATIANA PIRO , NJE NENE ME SHUME DHIMBJE NGA FATKEQESIT E JETES , URIME NE MANDATIN E PARE DHE NGUSHELLIME TE SINQERTA”. /albeu.com/

Shtuar më 13/09/2017, ora 12:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori