Me sëpata e shkopinj, shqiptarët alarmojnë qytetin italian
Pëlqej
Pesë shqiptarë janë përleshur me njëri-tjetrin jashtë një lokali në
Chieti të Italisë mbrëmjen e djeshme.

Të ndarë në dy grupe, shqiptarët sulmuan njëri-tjetrin me sëpata dhe shkopinj.

Me ndërhyrjen e policisë u përmbyll dhe sherr, e shqiptarët ranë në pranga.

Dy prej tyre pësuan lëndime dhe u dërguan në spital, por ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Mediat vendase raportojnë se shqiptarët ishin në gjendje të dehur.

Megjithatë nuk dihen shkaqet që nxitën sherrin masiv mes tyre.

Shtuar më 20/09/2018, ora 10:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori