"Më preu rrugën", zbardhet dëshmia e shoferit që aksidentoi 10 vjeçaren
Alban Guri, drejtuesi i mjetit që aksidentoi për vdekje 10-vjeçaren është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr.4.

Në dëshminë e tij fillestare ka treguar për se në momentin e aksidentit, e mitura ka dalë nga dera e shtëpisë dhe i ka prerë rrugën. Për pasojë, nuk ka mundur ta kontrollojë mjetin për të shmangur ngjarjen tragjike.

Përplasja ndodhi rreth orës 12:30 në rrugënNjazi Meka” në zonën e Alliasit, në Tiranë, ku makina aksidenti për vdekje të miturën e identifikuar me inicialet A.P.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.
Shtuar më 17/01/2021, ora 13:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori