Më në fund diell, si do të jetë moti sot
Parashikimi sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

Priten reshje të dobëta.

Ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre nesër pasdite në Veri.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

bregdet: 15 / 21 °C

në vendet e ulëta: 14 / 24 °C

në vendet malore: 10 / 18 °C

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet per momente te shkurtra deri e fortë.

Shtuar më 31/05/2019, ora 08:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori