Me kamionë të mbushur me dasmorë, kështu bëheshin dasmat shqiptare para 25 vitesh (VIDEO)
Me kalimin e viteve, festave dhe gëzimeve u janë zbehur kuptimet.

Dekada më parë, populli shqiptar shquhej për dasma të mëdha, tani me modernizimin, duket se çdo gjë është bërë njësoj.

Traditat çdo herë e më shumë po humbasin, ndërsa gjithçka ka mbetur janë kujtimet dhe nostalgjia për atë kohë.

Në një video mund të shihni se si festoheshin dasmat në vitin 1995.

Me kamionë të mbushur me dasmorë, me rroba të thjeshta, por me këngë e gëzime.
Shtuar më 20/01/2020, ora 10:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori