Me automatikë dhe pistoleta, kapen dy të rinj në Durrës
Policia e Durrësit në bashkëpunim me Forcat Operacionale, pas një hetimi 2 mujor kanë goditur një rast trafikimi të armëve dhe municioneve luftarake duke arrestuar dy persona në këtë qytet.

Të arrestuaritjanë Kevin Mburimi 18 vjeç, banues në Durrës si edhe Rei Hodo 22 vjeç, banues gjithashtu në Durrës.

Gjatë këtij operacioni, policia ka sekuestruar edhe dy armë zjarri automatik model 56, kalibër 7.62 mm; një pistoletë tip " lou"Mini; 2 krehera, 25 fishekë; një përdorues grushti.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale "Trafikimi i armëve dhe municioneve"në bashkëpunim parashikuar në nenin 278/a/2 të Kodit Penal.
Shtuar më 13/11/2018, ora 10:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori