Me 28 prill, Shqiperia aplikon per ne BE
Albeu.com
Shqipëria do të dorëzojë kërkesën për statusin kandidat pranë Republikës Çeke që ka edhe presidencën e radhës të Bashkimit Evropian. Fakti konfirmohet nga ministrja e Integrimit Majlinda Bregu, e cila e pyetur nëse ...... qëllimi i vizitës së kryeministrit Berisha gjatë kësaj date në Pragë ka të bëjë me dorëzimin e kërkesës për statusin kandidat tha: "Në qoftë se ju e keni marr axhendën e kryeministrit për muajin prill, atëherë besoj që keni të drejtë".
Zonja Bregu i bëri këto komente gjatë prezantimit të konkursit të ideuar nga Ministria e Integrimit që fton studentët të trajtojnë esse me tema mbi proceset integruese ku për fituesit janë parashikuar dhe çmime të ndryshme.
Shtuar më 17/04/2009, ora 17:02
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori