Me 193 km/h, Polici Rrugor i "padukshëm" mbërthen "Benzin"
Policai Rrugore, vijon aksionet e saj për të devijuar problematikat në akset rrugore si dhe shkeljet që shoferët e pakujdesshëm kryejnë.

Së fundmi siç raportohet, një shkelje e shpejtësisë tej normave nga një shofer me mjetin tip "Benz" është pikasur nga radarët e policisë, të cilit më pas i kanë dhënë dënimin me heqje patente.

Pstimi i Plotë:

Polici Rrugor i 'padukshëm' në rrugë për drejtuesit e mjeteve që zbatojnë rregullat e qarkullimit, por prezent me anë të mjeteve logjistike bashkëkohore për ata që shkelin rregullat duke u kthyer në burim aksidenti.

Në aksin rrugor Lushnjë - Rrogozhinë radari i Policisë konstaton automjetin tip “Benz” me shpejtësi ekstreme 193 km/h.

Po në këtë aks rrugor radari i fshehtë konstaton automjetin “Golf 5” me shpejtësi ekstreme 177 km/h, si dhe automjetin “Polo” me shpejtësi 152 km/h.

5.000 - 15.000 lekë varion masa e gjobës plus 1-3 muaj pezullimi i lejes së drejtimit për ata drejtues mjetesh që kanë mbi tre vjet që kanë marrë patentën, si dhe 3-6 muaj për ata fillestarët me patentë deri në tre vjet.

Po më kryesorja është rreziku për jetën, pasi shpejtësi të tilla dhe në kushtet e lagështirës në rrugë rrezikojnë seriozisht jetën e drejtuesit të mjetit, të pasagjerëve dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës.

Drejtues mjetesh, respektoni rregullat e qarkullimit rrugor, në radhë të parë për sigurinë e jetës suaj, të atyre që udhëtojnë me ju dhe të përdoruesve të tjetër të rrugës!

Policia Rrugore monitoron dhe kontrollon qarkullimin e automjeteve në rrugët urbane dhe interurbane! @ Lushnja, Fier, Albania
Shtuar më 12/01/2019, ora 16:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori