McCormack: Bashkësia ndërkombëtare po punon për zgjidhjen e statusit të Kosovës brenda viti
Albeu.com
Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Sean McCormack deklaroi se bashkësia ndërkombëtare është duke punuar në gjetjen e zgjidhjes për statusin e Kosovës që pritet të ndodhë rreth fundit të vitit.I dërguari i SHBA-së për statusin, Frenk Uisner punon aktivisht me të dërguarin e posaçëm të KB-ve, Marti Ahtisari dhe me anëtarë të tjerë të bashkësisë ndërkombëtare për të gjetur një zgjidhje e cila ende nuk ka një përgjigje. rtk
Shtuar më 08/04/2006, ora 13:07
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori