McCormac: Një lajm për Rusinë - statusi i Kosovës është zgjidhur
Albeu.com
"Kam një lajm të rëndësishëm: statusi i Kosovës është zgjidhur, ajo (Kosova) është shtet i pavarur”, ka thënë McCormack në Ëashington, njoftojnë agjencitë e lajmeve.Administrata amerikane konsideron se çështja e statusit të Kosovës është punë e kryer, ka deklaruar të enjten në mbrëmje në Ëashington zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit, Sean McCormack, duke komentuar angazhimin e Rusisë, Kinës dhe Indisë për vazhdimin e bisedimeve mes Beogradit e Prishtinës.
"Kam një lajm të rëndësishëm: statusi i Kosovës është zgjidhur, ajo (Kosova) është shtet i pavarur”, ka thënë McCormack në Ëashington, njoftojnë agjencitë e lajmeve.
Rusia, India dhe Kina, sipas ministrit të Jashtëm rus, Sergey Lavrov, angazhohen për ripërtëritjen e bisedimeve mes Beogradit dhe Prishtinës për statusin e Kosovës. Kështu është shprehur ai të enjten pas takimit joformal që ka zhvilluar me homologët e tij nga këto shtete në qytetin rus Yekaterinburg. (Telegrafi)
Shtuar më 16/05/2008, ora 17:57
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori