McCain: Kosova ka miq të fuqishëm në SHBA
Albeu.com
Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka pritur të mërkurën në takim Cindy McCain, anëtare e bordit të organizatës humanitare për deminim "The Halo Trust".Presidenti Sejdiu e ka falënderuar McCainin për punën e madhe që ka bërë në dominimin e Kosovës nga mjetet eksplozive – si dhe bëri të ditur se ajo ka shprehur përkushtim të veçantë që të bashkëpunojë me institucionet e Kosovës në këtë fushë.

"Ishte kënaqësi jona që të falënderojmë të gjithë mekanizmat ndërkombëtarë për punën e madhe që kanë bërë në deminimin e Kosovës nga ata që kanë dashur ta vrasin Kosovën, dhe përkushtimin për ndihmën e mëtejme në këtë drejtim që edhe në zonat e mbetura të bëhet puna më e madhe për të eliminuar çdo rrezik për njerëzit dhe për brezat që vijnë", tha Sejdiu.

Ndërkaq McCain, bashkëshorte e kandidatit republikan për president të SHBA-vë, John McCain, tha se synimi i saj është që të ndihmojë njerëzit e këtushëm, duke shtuar se Kosova duhet të jetë e fuqishme nga ana ekonomike. Ajo po ashtu ka thënë se Kosova ka miq të fuqishëm në SHBA, sikurse është bashkëshorti i saj, John McCain, i cili është kandidat për President i SHBA-ve.
Shtuar më 26/03/2008, ora 23:07
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori