Mbytet anija me emigrantë, mbyten të paktën 12 persona
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme.

paktën 12 emigrantë humbën jetën, pasi anija me të cilën udhëtonin u mbyt.

Ngjarja e rëndë ndodhi pranë ishullit Paxos në Greqi. Mediat e huaja raportojnë se anija me 50 veta në bord, kryesisht nga Libia, po tentonte që të udhëtonte nga brigjet e Prevezës, drejt Italisë.

“Deri më tani janë gjetur 12 trupa. Operacionet e kërkimit dhe shpëtimit vazhdojnë”, shprehen burime nga Rojet bregdetare, përcjell Tgcom.

Shtuar më 11/01/2020, ora 14:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori