Mbyllet Forumi Ekonomik në Davos
Albeu.com
Forumi Ekonomik Botëror në Davos sot i ka përfunduar punimet. Udhëheqës të biznesit dhe të qeverive nga mbarë bota e përmbyllën tubimin pesë ditor me dakordim e gjerë se ekonomia po përjeton rimëkëmbje të brishtë, por nuk pati ...... konsenzus se çfarë duhet bërë për të mbështetur rritjen e vendeve të punës dhe për të parandaluar një shkrirje tjetër të ekonomisë globale. Sidoqoftë, takimi i përvitshëm përfundoi me pak plane të reja apo arritje të vërteta.
Shtuar më 01/02/2010, ora 01:00
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori