E FUNDIT/ Zjarr te konviktet e Qytet Studentit, digjet banesa pranë tyre (VIDEO)
Mbulohet me flamurin kombëtar memoriali i mbështetësve të Erdoganit tek Liqeni Artificial (FOTO LAJM)

Një grup aktistësh protestuan dje tek memoriali i mbështetësveErdoganitKodrat e Liqenit të Tiranës duke e mbuluar me flamurin kombëtar.

Elida Jorgoni ishte një prej tyre që hipi mbi memorial duke mbuluar me flamur emrat e mbështetësve të Presidentit të Turqisë që u vranë pas thirrjes së tij dhe të imamëve të xhamive për të dalë në shesh kundër segmenteve të ushtrisë së u tha se tentuan të përmbysin pushtetin e tij Erdoganit.

Vendosja e memorialit në kodrat e Liqenit të Artificial të Tiranë shkaktoi mjaft reagime publike, ndërsa pati prej tyre që ofruan shpërblime monetare për ata që do ta prishnin. /albeu.com/
Shtuar më 20/08/2019, ora 10:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori