Mblidhet kryesia e PS-se, lideri i saj, Nano nuk eshte prezent
Albeu.com
Kreret me te larte te Partise Socialiste jane mbledhur ne nje mbledhje ne kryesine e PS-se, ku objekt diskutimi mendohet te jete situata zgjedhore dhe pasojat e saj per seline roze.Aktualisht ne seline roze jane mbledhur disa deputete dhe ministra te qeverise si Arta Dade, Valentina Leskaj, Gramoz Ruci, Kastriot Islami, etj, ndersa mungon vete kreu i qeverise dhe lideri i selise roze, Fatos Nano. Kjo mbledhje nuk eshte e mirefillte sepse per mbledhjen e kryesise se PS, duhet prezenca e kryetarit te saj, Nano. Ne rast te kundert do tentohet te mblidhet 1/3 e votave te anetareve te kryesise per mundesuar mbledhjen e kryesise ku do te behet dhe analiza e situates paszgjedhore, apo edhe reforma brenda PS. Nderkaq nuk dihet ende nese fatos Nano do te vije ose jo ne kete mbledhje.
Shtuar më 21/07/2005, ora 19:42
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori