Mblidhet Gjykata e Lartë, 5 ekstradimet e bujshme qe pritet të ndodhin
Gjykata e Lartë është mbledhur sot për të shqyrtuar 5 kërkesa për ekstradim.

Ndonëse e mbetur me një gjyqtar, kërkesat po shqyrtohen nga një trupë e përbërë nga anëtarë të Apelit të Krimeve të Rënda, të deleguar nga ana e KLGJ për cështjet urgjente në Gjykatën e Lartë.

Çështjet e caktura për këtë të martë janë kërkesat për ekstradimin e Skënder Drizës, Elis Çokut, Aleksansar Nikoliç, Mikel Hoxha dhe Ermal Hatija.

Ndërkohë qe mungesa e gjyqtarëve ka nxjerrë jashtë funksioni Gjykatën e Lartë, totali i dosjeve që presin gjykimin ka kaluar shifrën 32 mijë.Shtuar më 12/11/2019, ora 12:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori