Mbi 95 mijë të vdekur, si po bën kërdinë koronavirusi në botë
Numri i personave të infektuar me koronavirus në botë ka tejkaluar shifrën 1.6 milion.

Ndërkohë që numri i të prekurve, mendohet se është shumë më i lartë, pasi shumica e personave janë duke u përballur me simptoma të lehta.

Ndërsa 95,731 persona kanë vdekur në gjithë botën dhe 335,066 janë shëruar.

Shtetet e Bashkuara kanë numrin më të madh të të prekurve, 466,033, të pasuara nga Spanja, Italia dhe Gjermania.

Shtuar më 10/04/2020, ora 08:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori