Mbi 14 mije kosovare, azilkerkues ne BE
Albeu.com
Rreth 14 200 banorë të Kosovës gjatë vitit të kaluar kanë kërkuar azil në njërin nga 27 shtetet e Bashkimit Evropian, ka bërë të ditur Zyra e BE-së “Eurostat”. Sipas këtij raporti, kërkesat e kosovarëve paraqesin 5 për qind nga 261.000 kërkesa ...... të përgjithshme për azil, sa kishin arritur gjatë vitit të kaluar nga e gjithë bota. Krahas banorëve të Kosovës, në raportin e “Eurostatit” bëhet e ditur se kërkuesit më të mëdhenj të azilit në BE janë afganët, rusët dhe irakianët.
Shtuar më 06/05/2010, ora 12:01
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori