Mbaruan negociatat mes Kosovës dhe Sërbisë
Albeu.com
Kryenegociatori, Ahtisari ka bërë të ditur se nuk do të ketë më negociata të tjera mes shqiptarëve dhe serbëve për shkak të pozicioneve të pakompromis.

Në fillim të vitit ai synon paraqitjen e një zgjidhjeje për statusin, njofton agjencia e lajmeve DPA.

{nl}

Derisa pala kosovare e mbështet plotësisht Ahtisarin, Grupine Kontaktit dhe bashkësinë ndërkombëtare, nga ana tjetër Serbia ka drejtuar akuza të rënda ndaj kryenegociatorit, duke e kualifikuar si mbështetës të shkëputjes së shqiptarëve të Kosovës nga Serbia. rtk

Shtuar më 17/11/2006, ora 11:04
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori