MB udhëzim mbi sëmundjen e “Gjuhës blu”
Pëlqej
Ministria e Bujqësisë ka dhënë udhëzime në kuadër të monitorimit të situatës epidemike të gjuhës blu te kafshet e imëta si dele, dhe dhi. MB ka vënë në dispozicion të fermerëve një udhëzues ku sqarohet se çfarë është kjo sëmundje, cilat janë shenjat klinike të sëmundjes së gjuhës blu, cilat janë metodat diagnostikuese të sëmundjes dhe a mund të mjekohet sëmundja e gjuhës blu. /albeu.com/


Shtuar më 19/09/2014, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori