Matura Shtetërore, zhvillohet provimi Gjuhë- Letërsisë
Starton sot procesi i Maturës Shtetërore 2013. Rreth 45 mijë maturantë në të gjitha shkollat e mesme të vendit do ti nënshtrohen provimit të detyruar të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë.


Ngujimi i specialistëve është bërë që prej së shtunës së kaluar, të cilët po hartojnë edhe testet. Rreth 2 përqind e maturantëve nuk do të jenë pjesë e procesit, pasi rezultojnë nxënës mbetës. /albeu.com/
Shtuar më 31/05/2013, ora 10:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori