Matura Shtetërore, nesër starton sezoni i vjeshtës
Maturantët të cilët nuk mundën të kalonin në provimet e Maturës Shtetërore kanë mundësi tashmë të rijapin provimet e mbetura. Sezoni i vjeshtës starton nesër me provimin e Gjuhës së Huaj me detyrim, pra në 10 shtator dhe do të përfundojnë në datë 22 shtator me dy provimet me zgjedhje.

Këtyre provimeve do tu nënshtrohen mbi 17 mijë maturantë, që nuk kanë mundur të kalojnë me sukses provimet e Maturës Shtetërore 2014. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 10:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori