Matura shtetërore, formularët gati për shpërndarje
Matura Shtetërore
Ditën e hënë vazhdon shpërndarja e formularëve A1 dhe A2 për lëndet me zgjedhje. Ministria e Arsimit nëpërmjet një njoftimi sqaron se afati i plotësimit të formularëve nga maturantët do të jetë periudha 20 shkurt-10 mars e pas kësaj date ata do ta dorëzojnë pranë drejtorive të shkollave të tyre.


Ndërsa janë publikuar edhe programet orientuese të maturës për 40 lëndë. Me anë të tyre, maturantët do të përgatiten për të dhënë provimet e detyruara dhe ato me zgjedhje. /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2012, ora 15:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori